• Hovedpartnere

  Partnere

Tirsdag Tir 22 Februar Feb
Torsdag Tor 24 Februar Feb
Lørdag Lør 26 Februar Feb
Tirsdag Tir 1 Mars Mar
Torsdag Tor 3 Mars Mar
Lørdag Lør 5 Mars Mar
Tirsdag Tir 8 Mars Mar
Torsdag Tor 10 Mars Mar
Søndag Søn 13 Mars Mar
Tirsdag Tir 15 Mars Mar
Torsdag Tor 17 Mars Mar
Lørdag Lør 19 Mars Mar
Mandag Man 21 Mars Mar
Onsdag Ons 23 Mars Mar
Lørdag Lør 20 August Aug
Tirsdag Tir 23 August Aug
Torsdag Tor 1 September Sept
Lørdag Lør 3 September Sept
Tirsdag Tir 6 September Sept
Fredag Fre 9 September Sept
Torsdag Tor 15 September Sept
Lørdag Lør 17 September Sept
Tirsdag Tir 20 September Sept
Torsdag Tor 22 September Sept
Lørdag Lør 24 September Sept
Torsdag Tor 29 September Sept
Lørdag Lør 1 Oktober Okt
Torsdag Tor 6 Oktober Okt

Magnus Knutsen har signert ettårskontrakt, og flere brikker er på plass i trenerteamet.

«Det er stort for meg å ha signert min første kontrakt med a-laget til Vålerenga. Dette har vært en drøm for meg hele livet», sier Magnus Knutsen.

Magnus Knutsen, som fylte 19 år for noen dager siden, er klar for å gå inn i keeperteamet sammen med Tobias Breivold når isen igjen er tilbake på Jordal og sesongoppkjøringen starter for fult i starten av august. Knutsen kommer fra egne rekker, og en sesong hvor han ble både seriemester og norgesmester med U20-laget.

«Først og fremst skal det bli kult å gå inn i et keeperteam med Tuben. Han er en veldig talentfull keeper som jeg kan lære mye av», sier Knutsen. Magnus er også klar for å ta vare på de mulighetene han får - han fortsetter: «jeg vil bidra med et høyt konkurranseinstinkt og treningsvilje, og pushe både meg selv og Tuben hver dag. Jeg skal ta var på mulighetene jeg får, og gjøre alt hva jeg kan for at laget skal lykkes.»

Magnus trekker også frem hvordan treningshverdagen i Vålerenga, kombinert med svært gode medspillere og dyktige trenere, legger grunnlaget for videre utvikling. «Jeg får en veldig god mulighet til å kunne utvikle meg videre, og ta steget som kreves for å etablere meg på elitenivå», sier Magnus Knutsen.

Anders Myrvold, som representerer sportslig utvalg, kan også fortelle at de gleder seg til å følge med på Knutsen sin utvikling videre. «Han er en ung og fremadstormende keeper, som kommer til å utvikle seg og lære mye kommende sesong. Han går inn som andre keeper i teamet sammen med Breivold».

Som resten av oss gleder også Magnus seg til neste sesong: «Nå gleder jeg meg til å komme i gang med sesongen, til å få være en del av dette talentfulle laget og ikke minst få lov til å få spille for et større publikum på Jordal Amfi», avslutter Knutsen.

Joachim Svendsen fortsetter som keepertrener.

Joachim Svendsen er også nå klar for kommende sesong. Han vil få ansvaret for utvikling av klubbens målvakter på A-lag og U20. I tillegg har han hovedansvaret for videoanalyse. «Vi får utrolig gode tilbakemeldinger på arbeidet Joachim gjør, og ikke minst jobber han veldig godt opp mot kommende sesongs førstekeeper Tuben. Så vi er svært fornøyd med å ha sikret oss Svendsen for et nytt år, han kompletterer trenerteamet vårt med sin spisskompetanse», sier styreleder Øyvind Wikstøl, styreleder i Vålerenga Elite.

Også Joachim ser fram imot kommende sesong. «Jeg er ekstremt motivert og klar for å komme i gang igjen. Jeg opplevde et godt samarbeid med alle trener og ledere forhenværende sesong, og mange gode faglige diskusjoner. Nå blir det spennende å få være en del av et nytt team. Mats kjenner jeg godt etter mange år som lagkamerater, og gleder meg også til å få jobbe tett med Fredrik som sitter med tonnevis av erfaring fra mange år som trener og leder i svensk hockey på øverste nivå»

Hvilke tanker gjør så Joachim seg om vårt nye unge keeperteam? «Jeg gleder meg til å få være med å videreutvikle og forme det som må være en av de yngste målvaktsduoene i Fjordkraft-ligaen. I Breivold og Knutsen får vi to hardtarbeidende gutter med klare mål om å fortsette å utvikle seg stort på isen de kommende sesongene», avslutter Svendsen.

Kim Veisten tar over som hovedtrener for U-20 og som Sportssjef for Vålerenga Topphockey.

Kim Veisten er ekte Vålerenga-gutt. Han startet tidlig en trenerkarriere og har gått gradene i breddeavdelingen i klubben i over 10 år. Han kjenner klubben svært godt, og kommer nå fra stillingen som Sportssjef i bredden.

Øyvind Wikstøl, styreleder i Vålerenga Elite kan fortelle oss litt mer om rollen Kim skal inn i. «Det er en ny rolle hvor vi kombinerer rollen som hovedtrener på U20 med rolle som sportssjef for det vi kaller Vålerenga Topphockey. Ambisjonen med VTH er å profesjonalisere klubbens arbeid med talentutvikling ytterligere, og med det gi våre unge talenter de beste forutsetninger for å ta steget opp på A-lagsnivå. Vi har store ambisjoner med VTH på sikt, og ønsker å viderutvikle dette konseptet."

Vi ønsker Knutsen, Svendsen og Veisten alle lykke til med kommende sesong.


Følgende spillere er klare for kommende sesong:

 • Kalle Ekelund
 • Stefan Espeland
 • Tommi Taimi
 • Villiam Strøm
 • Daniel Sørvik
 • Mathis Olimb
 • Thomas Olsen
 • Martin Røymark
 • Jørgen Karterud
 • Tobias Lindström
 • Pontus Finstad
 • Svein Petter Falk-Larssen
 • Sebastian Johansen
 • Tobias Breivold
 • Mika Partanen
 • Sander Thoresen
 • Filip Lalande
 • Stian Solberg
 • Magnus Brekke Henriksen
 • Didrik Nøkleby Svendsen
 • Magnus Knutsen

**Høstens treningskamper **

 • Lørdag 20.aug,kl.16.00, LILLEHAMMER, Eidsiva Arena
 • Tirsdag 23.aug,kl.19.00, STORHAMAR, CC Amfi
 • Lørdag 27.aug,kl.15.00, SÖDERTÄLJE, Jordal Amfi
 • Torsdag 1. sept,kl.18.30, MANGLERUD STAR, Jar Isforum
 • Lørdag 3.sept, kl.16.00, LILLEHAMMER, Jordal Amfi
 • Tirsdag 6.sept, kl.18.30, STJERNEN, Jordal Amfi