Finaleprat: #49 Mathias Trygg
Mathias Trygg er i ferd med å avslutte sin fjerde sesong som spiller i Vålerenga, og har under den tiden sanket hele fire titler på listen. To seriegull og to kongepokaler.
Med to seiere i løpet av de tre siste kampene kan han få sin tredje kongepokal med Vålerenga.
|
| Mathias Trygg (foto: VIF-hockey.no) |
Media har snakket en del om at Steffen Thoresen møter pappa Petter Thoresen i årets finalerunde, men ikke mange har lagt vekt på at Trygg møter Trygg.
- Det er gøy å spille mot Marius, forteller lillebror Mathias.
– Vi har møtt hverandre en del ganger nå, men det er jo klart at det er litt ekstra spesielt å møtes i en NM-finale.
- Satser jo selvfølgelig på at det er jeg som får løfte kongepokalen, og ikke han (hehe)
Selv om vi spiller mot hverandre i finalen nå, er brødreforholdet mellom oss bra. Det har alltid vært bra - Men når vi møtes på isen gir vi hverandre ikke så mange lykkeønskninger.
Da er vi knallharde motstandere som begge vil vinne for laget sitt, forteller han.
|
| Full fart: Mathias Trygg er vanskelig å stoppe i fart (Foto: VIF-hockey.no) |
- Mulighetene for nok en kongepokal er gode, fortsetter Mathias.
Vi mener selvfølgelig vi er et bedre lag enn Stavanger, men det er tøft å møte dem - og i Stavanger spesielt. Det er et godt lag med mange gode spillere, og de har bare blitt bedre og bedre siden jul.
- Håper ellers på enda litt mer trøkk på hjemmebane! Det er alltid gøy med bra stemning på tribunen - spesielt på Jordal når det fylles opp, avslutter Mathias.
PS! Ellers er det kanskje verdt å nevne at den tredje i Trygg-klanen (Mats) snart skal bli pappa igjen, og at både Mathias og Marius venter på en ny hockeynevø eller niese.
(for VIF-hockey.no: Katarina Nordam)
Skrevet av: Vålerenga Ishockey/Truls Heiborg
Dato: 14 04 2010
NYHETSARKIV
|
|
|
|
|
|
|








